ANNA-GRETA EKER, FAT och VAS, silver. Auran Kultaseppä, Åbo 1950/60-tal.
Vasens höjd 24 cm. Fat 29 x 14 cm. Vikt totalt ca 344 g.
Obetydligt ytslitage.