MATBORD, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

Målat. Tre iläggsskivor à 40 cm vardera. Sarg med skuren dekor, svängda ben. Diameter 110, total längd 230 cm. Höjd 73,5 cm.

Senare målning. Smärre slitage.

Klubbat pris
4 200
366
383
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
24 apr 2019 10:43
4 200 SEK
24 apr 2019 10:26
4 000 SEK
18 apr 2019 19:32
1 000 SEK