TALLRIKAR, 9 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor, antikviteter, fåglar. Diameter ca 23 cm.

Slitage. Nagg. Glassyrnagg. Sprickor.

Klubbat pris
7 088
626
653
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
9
15 apr 2019 19:01
7 088 SEK
15 apr 2019 19:01
7 000 SEK
9
15 apr 2019 19:01
6 700 SEK
15 apr 2019 19:01
6 500 SEK
9
15 apr 2019 19:01
6 020 SEK
15 apr 2019 19:01
5 820 SEK
9
15 apr 2019 18:58
5 620 SEK
15 apr 2019 15:44
5 420 SEK
8
15 apr 2019 15:44
5 220 SEK
15 apr 2019 15:44
5 200 SEK
8
15 apr 2019 15:41
4 700 SEK
15 apr 2019 15:41
4 500 SEK
8
15 apr 2019 15:41
4 500 SEK
15 apr 2019 14:36
3 750 SEK
15 apr 2019 14:36
3 550 SEK
15 apr 2019 1:06
3 450 SEK
14 apr 2019 14:28
3 250 SEK
14 apr 2019 14:28
3 100 SEK
13 apr 2019 22:03
3 000 SEK
12 apr 2019 17:18
2 400 SEK
12 apr 2019 0:15
2 200 SEK
11 apr 2019 20:56
2 000 SEK
8 apr 2019 22:04
888 SEK
Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95