STOLAR, 4 st, gustavianska, omkring 1800

Målade. Skuren dekor med hakar och hörnfleuroner. Kannelerade ben. Fast stoppad sits. Öppen rygg. Sitthöjd 48, bredd 51 cm

Stoppning i ryggen samt klädsel saknas. Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott. Lagning.

Klubbat pris
4 020
381
436
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
27 apr 2019 16:37
4 020 SEK
27 apr 2019 16:37
4 000 SEK
27 apr 2019 16:37
3 800 SEK
27 apr 2019 16:37
3 600 SEK
27 apr 2019 14:35
3 400 SEK
27 apr 2019 14:35
3 200 SEK
27 apr 2019 9:41
2 900 SEK
27 apr 2019 5:18
2 700 SEK
27 apr 2019 5:08
2 400 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703