Duka med stil

38 föremål
BOJAN, Kina 1800-tal porslin.
BOJAN, Kina 1800-tal porslin.
Utropspris
4 000 SEK
SERVERINGSFAT Kina Qianlong (1746-95)  porslin.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVERINGSFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅL SAMT SKÅLFAT Kina Wanli (1572-1620) porslin.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅL, Japan, Edo 1800-tal porslin.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TALLRIKAR 2 st samt MUGG Kina 17-1800-tal porslin.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TALLRIKAR, åtta stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
3 622 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TERRIN med lock, Kina Qianlong (1736-95) porslin.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TERRINER, två st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS, porslin, Kina, 1800-talets senare hälft.
Klubbat pris
1 650 EUR
Utropspris
700 EUR
VAS, porslin. Kina, 1900-tal, med Qianlongs märke.
Klubbat pris
4 888 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK