Duka med stil

62 föremål
ARNE BANG, skål, stengods, signerad.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsbergs studio.
Klubbat pris
5 906 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FAT, fajans, rokoko Rörstrand daterat 1755.
Klubbat pris
4 866 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FORNASETTI, coasters, 8 st, flintgods, Milano, Italien.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MEISSEN, servis 77 delar, 1900-tal.
Klubbat pris
14 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, matservis ca 71 delar.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
STIG LINDBERG, Spisa Ribb, teservis 21 delar, Stig Lindberg.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VAS, porslin, Kina, 1800-talets senare hälft.
Klubbat pris
1 650 EUR
Utropspris
700 EUR
WILHELM KÅGE, vas och fat, stengods, "Argenta", Gustavsberg.
Klubbat pris
3 350 SEK
Utropspris
4 000 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Argenta",  Gustavsberg.
Klubbat pris
14 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK