Duka med stil

53 föremål
ARIK LEVY, matbord, "Beam", Swedese.
Klubbat pris
14 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ARNE JACOBSEN, 6 st "SJUAN" för Fritz Hansen.
Klubbat pris
35 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ARNE JACOBSEN, 6 st stolar, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
37 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
BORD, 1900-talets början.
BORD, 1900-talets början.
Utropspris
5 000 SEK
BORD, House Doctor, 2000-tal.
BORD, House Doctor, 2000-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, allmoge, 1800-tal.
BORD, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, allmoge, Jämtland, 1800-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL MALMSTEN, matbord, bord, Stolab, 2004.
Klubbat pris
7 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stolar, 8 st, "DSR", Vitra.
Klubbat pris
13 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KARMSTOLAR 4 st 1900-talets senare del.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KARMSTOLAR 4 st Cosmos tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, 4 st 1970-tal.
KARMSTOLAR, 4 st 1970-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, 1800-talets mitt.
MATBORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
45 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
MATBORD, 1900-talets början.
MATBORD, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, 1900-talets mitt.
MATBORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, 1950/60-tal.
MATBORD, 1950/60-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, gustaviansk stil.
MATBORD, gustaviansk stil.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MATBORD, rokokostil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATBORD, svart, troligen DIS inredning, samtida.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
NIELS OLE MØLLER, stolar, 4 st, Danmark 1950-60-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKÄNK, 1800-tal.
SKÄNK, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, 1800-tal.
SLAGBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SLAGBORD, 1800-tal.
SLAGBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
3 050 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SLAGBORD, två st snarlika, 1800-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
STOLAR - Thonet-stil, 4 st 1900-talets mitt / senare hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR 5 st Baumann jugend tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR 6 st Radomsko 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR 6 st Thonet 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 12 st snarlika, 1800-tal.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 4 st, gustavianska, omkring 1800.
Klubbat pris
4 020 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 4 st. Senbarockstil, omkring år 1900.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 4 stycken, 1800-tal, troligen Wien.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 5 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
9 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 6 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
6 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 6 st, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK