Otto Scheer

(Tyskland)
Otto Scheer
(Tyskland)

OTTO SCHEER, Efter. Skulptur, brons, sign.

Jaktgudinnan Diana. Stämpelsignerad Otto Sheer, Steglitz. Guldpatinerad brons, höjd 33. 5 cm (inklusive stensockel 41 cm. Signerad Otto Sheer, Steglitz.

Ytsmuts.
Strödda skrapmärken.
Avnött patinering.
Något böjt spjut (i spetsen).

Klubbat pris
3 310
294
306
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
9
22 apr 2019 19:16
3 310 SEK
10
22 apr 2019 19:16
3 200 SEK
10
22 apr 2019 11:39
3 109 SEK
9
22 apr 2019 11:39
2 909 SEK
9
21 apr 2019 16:41
2 900 SEK
8
16 apr 2019 15:34
2 700 SEK
16 apr 2019 15:34
2 500 SEK
16 apr 2019 13:52
2 422 SEK
16 apr 2019 13:52
2 222 SEK
16 apr 2019 12:41
2 200 SEK
16 apr 2019 12:36
2 000 SEK
15 apr 2019 22:43
1 600 SEK
15 apr 2019 22:17
1 500 SEK
15 apr 2019 21:50
1 400 SEK
15 apr 2019 18:40
300 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93