Antoine Louis Barye

(Frankrike, 1796-1875)
Antoine Louis Barye
(Frankrike, 1796-1875)

ANTOINE LOUIS BARYE, efter, Skulptur, brons. Höjd 35 cm, längd 42 cm.

"Lion et serpent". Stämpelsignerad A. Barye. Brunpatinerad brons. Längd 42, höjd 31, (inkl. stensockel 35 cm).

Slitage, smärre repor, patineringen något avnött. God kondition.

Klubbat pris
25 000
2 372
2 714
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (29 bud)
22 apr 2019 19:47
25 000 SEK
22 apr 2019 19:47
24 000 SEK
22 apr 2019 19:46
23 000 SEK
22 apr 2019 19:45
22 000 SEK
22 apr 2019 19:44
21 000 SEK
22 apr 2019 19:44
20 000 SEK
22 apr 2019 19:44
19 500 SEK
22 apr 2019 19:44
19 000 SEK
22 apr 2019 19:44
18 500 SEK
22 apr 2019 19:43
18 000 SEK
22 apr 2019 19:43
17 500 SEK
22 apr 2019 19:43
17 000 SEK
22 apr 2019 19:43
16 500 SEK
22 apr 2019 19:42
16 000 SEK
22 apr 2019 19:42
15 500 SEK
22 apr 2019 19:42
15 000 SEK
22 apr 2019 18:25
14 500 SEK
22 apr 2019 14:38
14 000 SEK
22 apr 2019 14:24
13 500 SEK
22 apr 2019 14:23
13 000 SEK
22 apr 2019 14:23
13 000 SEK
22 apr 2019 14:20
12 500 SEK
22 apr 2019 14:20
12 000 SEK
22 apr 2019 14:20
11 500 SEK
22 apr 2019 14:20
11 000 SEK
21 apr 2019 17:06
10 500 SEK
16 apr 2019 12:42
10 000 SEK
16 apr 2019 0:09
3 000 SEK
15 apr 2019 22:43
300 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93