SERVERINGSFAT, vapenporslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, guld och grisaille, med motiv av blommor, samt vapen. Diameter 42 cm.

Kantlagning. Mistor.

Klubbat pris
3 800
335
350
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
17 apr 2019 22:41
3 800 SEK
17 apr 2019 22:41
3 600 SEK
17 apr 2019 22:41
3 400 SEK
17 apr 2019 22:41
3 200 SEK
17 apr 2019 22:41
3 000 SEK
17 apr 2019 22:40
2 800 SEK
17 apr 2019 22:40
2 600 SEK
14 apr 2019 5:03
2 400 SEK
14 apr 2019 5:03
2 200 SEK
13 apr 2019 9:32
2 000 SEK
11 apr 2019 13:49
1 666 SEK
10 apr 2019 19:11
1 500 SEK
10 apr 2019 12:32
750 SEK
8 apr 2019 14:32
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

62. Philip & Kelvin LaVerne, soffbord, "Chang Boucher", USA 1960-70-tal.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
Aktuellt bud:
85 000 SEK