MÅLNING, akvarell på rispapper. Kina, 1900-tal.

Med motiv av eleganta mandarinfigurer i traditionell klädsel. Mått med ram 28,5x18,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Retuscher. Vågigt papper eller duk.

Klubbat pris
800
71
74
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (12 bud)
10 apr 2019 12:23
800 SEK
10 apr 2019 12:23
750 SEK
10 apr 2019 12:23
700 SEK
10 apr 2019 12:23
650 SEK
10 apr 2019 10:00
600 SEK
10 apr 2019 9:53
550 SEK
10 apr 2019 8:45
500 SEK
10 apr 2019 8:45
500 SEK
9 apr 2019 15:02
450 SEK
9 apr 2019 15:02
400 SEK
9 apr 2019 8:08
350 SEK
9 apr 2019 6:06
300 SEK