KRUKA med FAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av blommor. Diameter 24 cm.

Slitage, lagningar, retuscher.

Klubbat pris
3 200
282
295
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
8
17 apr 2019 22:51
3 200 SEK
17 apr 2019 22:50
3 000 SEK
8
17 apr 2019 22:50
2 806 SEK
17 apr 2019 22:21
2 606 SEK
17 apr 2019 22:21
2 406 SEK
17 apr 2019 16:30
2 400 SEK
12 apr 2019 0:57
2 200 SEK
12 apr 2019 0:57
2 005 SEK
11 apr 2019 13:18
2 000 SEK
10 apr 2019 17:34
1 700 SEK
10 apr 2019 11:17
1 600 SEK
9 apr 2019 18:19
1 000 SEK
9 apr 2019 9:22
600 SEK
8 apr 2019 15:51
500 SEK