VAS, samt SNUSFLASKOR, två stycken, porslin och glas. Kina, 1900-tal.

Vas med dekor i wucai färger, med motiv av växter, höjd 10 cm. Snusflaska i underglasyrblått och youlihong med motiv av hjortar, med Yongzhengs märke. Höjd 9,5 cm. En snusflaska i glas, med motiv av fåglar och flodlandskap, höjd 7,5 cm.

En sked med skador. Smärre fotringsnagg, mistor.

Utropspris
3 000 SEK