1147357

VASER, ett par samt KRUKA, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i underglasryblått, med motiv av antikviteter och blommor. Höjd 26,5 cm. Kruka med motiv av blommor. Diameter 27 cm.

Konditionsrapport

Slitage, mistor, ifyllda nagg, glasyrnagg. Kantlagning. Kruka med stjärnspricka.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V11

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Alexandra Xu

    Alexandra Xu

    alexandra.xu@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    6 200
    592 EUR
    668 USD

    Budhistorik (41 bud)
    1019 apr 13:536200SEK
    9A19 apr 13:536000SEK
    1019 apr 13:536000SEK