1147357
VASER, ett par samt KRUKA, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i underglasryblått, med motiv av antikviteter och blommor. Höjd 26,5 cm. Kruka med motiv av blommor. Diameter 27 cm.

Slitage, mistor, ifyllda nagg, glasyrnagg. Kantlagning. Kruka med stjärnspricka.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
6 200
590
665
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (41 bud)
10
19 apr 13:53
6 200 SEK
9
19 apr 13:53
6 000 SEK
10
19 apr 13:53
6 000 SEK
9
19 apr 13:50
5 800 SEK
10
19 apr 13:50
5 600 SEK