VASER, ett par samt KRUKA, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i underglasryblått, med motiv av antikviteter och blommor. Höjd 26,5 cm. Kruka med motiv av blommor. Diameter 27 cm.

Slitage, mistor, ifyllda nagg, glasyrnagg. Kantlagning. Kruka med stjärnspricka.

Klubbat pris
6 200
550
574
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (41 bud)
10
19 apr 2019 13:53
6 200 SEK
9
19 apr 2019 13:53
6 000 SEK
10
19 apr 2019 13:53
6 000 SEK
9
19 apr 2019 13:50
5 800 SEK
10
19 apr 2019 13:50
5 600 SEK
9
19 apr 2019 13:50
5 555 SEK
9
19 apr 2019 13:50
5 400 SEK
19 apr 2019 13:50
5 200 SEK
9
19 apr 2019 13:50
5 000 SEK
19 apr 2019 13:49
4 800 SEK
9
19 apr 2019 13:49
4 600 SEK
10
19 apr 2019 13:48
4 400 SEK
9
19 apr 2019 13:47
4 200 SEK
8
19 apr 2019 13:47
4 000 SEK
19 apr 2019 13:46
3 800 SEK
8
19 apr 2019 13:45
3 600 SEK
19 apr 2019 13:39
3 400 SEK
19 apr 2019 13:39
3 333 SEK
18 apr 2019 1:58
3 200 SEK
18 apr 2019 1:58
3 000 SEK
17 apr 2019 22:26
2 400 SEK
15 apr 2019 18:21
2 200 SEK
15 apr 2019 18:20
2 000 SEK
15 apr 2019 18:20
2 000 SEK
14 apr 2019 0:11
1 900 SEK
14 apr 2019 0:11
1 800 SEK
14 apr 2019 0:11
1 700 SEK
14 apr 2019 0:11
1 600 SEK
13 apr 2019 22:00
1 200 SEK
13 apr 2019 22:00
1 100 SEK
13 apr 2019 9:33
1 000 SEK
12 apr 2019 22:42
950 SEK
12 apr 2019 22:42
900 SEK
12 apr 2019 22:42
850 SEK
12 apr 2019 21:21
800 SEK
12 apr 2019 21:21
750 SEK
12 apr 2019 21:21
650 SEK
12 apr 2019 21:21
600 SEK
12 apr 2019 17:11
450 SEK
12 apr 2019 17:11
400 SEK
12 apr 2019 14:32
300 SEK