VAS, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av växter och bananlöv. Höjd 40 cm.

Slitage, mistor, bränningssprickor, bränningsdefekt.

Klubbat pris
3 622
321
339
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
8
18 apr 2019 16:40
3 622 SEK
18 apr 2019 16:40
3 422 SEK
18 apr 2019 16:39
3 222 SEK
18 apr 2019 16:39
3 100 SEK
18 apr 2019 16:39
2 850 SEK
18 apr 2019 16:39
2 650 SEK
18 apr 2019 16:39
2 644 SEK
18 apr 2019 16:38
2 444 SEK
18 apr 2019 16:38
2 400 SEK
18 apr 2019 16:37
2 200 SEK
18 apr 2019 16:37
2 000 SEK
14 apr 2019 7:40
1 500 SEK
12 apr 2019 22:06
500 SEK
12 apr 2019 14:00
400 SEK
11 apr 2019 21:50
350 SEK
11 apr 2019 13:40
300 SEK