MINITYRVASER, två stycken, samt FAT, tre stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor, höjd 8,5-9 cm (en med smärre nagg).
Tre fat, med dekor av figurer i interiörmiljö, diameter 12,5 cm (en lagad samt sprickor, en med sprickor och nagg).

Slitage, fåtal med nagg och sprickor, en lagad, mistor.

Klubbat pris
2 400
209
219
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
18 apr 2019 16:21
2 400 SEK
18 apr 2019 16:20
2 200 SEK
18 apr 2019 16:20
2 000 SEK
18 apr 2019 16:20
1 900 SEK
18 apr 2019 16:20
1 800 SEK
18 apr 2019 16:20
1 700 SEK
18 apr 2019 16:20
1 600 SEK
18 apr 2019 14:49
1 500 SEK
18 apr 2019 2:02
1 400 SEK
17 apr 2019 22:22
1 000 SEK
14 apr 2019 0:05
500 SEK
11 apr 2019 17:35
300 SEK