GOLVURNA, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.

Dekor i famille vertefärger, med motiv av fåglar, blommor och rockformationer. Diameter 38,5, höjd 36 cm.

Smärre glasyrsprickor på insidan, repor, slitage, mistor.

Klubbat pris
18 600
1 650
1 740
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (54 bud)
18 apr 2019 16:55
18 600 SEK
18 apr 2019 16:55
18 100 SEK
18 apr 2019 16:55
18 055 SEK
18 apr 2019 16:54
17 555 SEK
18 apr 2019 16:53
17 055 SEK
18 apr 2019 16:53
16 566 SEK
18 apr 2019 16:53
16 555 SEK
18 apr 2019 16:52
16 055 SEK
18 apr 2019 16:52
15 555 SEK
18 apr 2019 16:52
15 222 SEK
18 apr 2019 16:52
14 722 SEK
18 apr 2019 16:52
14 222 SEK
18 apr 2019 16:51
13 722 SEK
9
18 apr 2019 16:51
13 222 SEK
18 apr 2019 16:50
12 722 SEK
9
18 apr 2019 16:49
12 222 SEK
18 apr 2019 16:49
12 000 SEK
9
18 apr 2019 16:48
11 500 SEK
18 apr 2019 16:48
11 000 SEK
18 apr 2019 16:48
10 500 SEK
9
18 apr 2019 16:48
10 000 SEK
18 apr 2019 16:48
8 200 SEK
18 apr 2019 16:48
8 000 SEK
18 apr 2019 16:47
7 800 SEK
18 apr 2019 16:47
7 600 SEK
18 apr 2019 16:47
7 400 SEK
18 apr 2019 16:47
7 200 SEK
18 apr 2019 16:47
7 000 SEK
8
18 apr 2019 16:47
6 800 SEK
8
18 apr 2019 16:41
6 400 SEK
18 apr 2019 16:34
6 200 SEK
18 apr 2019 16:32
6 000 SEK
18 apr 2019 16:32
5 900 SEK
18 apr 2019 16:25
5 700 SEK
18 apr 2019 16:25
5 500 SEK
18 apr 2019 16:24
5 300 SEK
18 apr 2019 16:24
5 100 SEK
18 apr 2019 14:53
4 900 SEK
17 apr 2019 23:38
4 700 SEK
17 apr 2019 23:37
4 500 SEK
17 apr 2019 23:37
4 400 SEK
17 apr 2019 22:24
4 200 SEK
17 apr 2019 22:24
4 000 SEK
17 apr 2019 22:24
4 000 SEK
17 apr 2019 13:30
3 200 SEK
16 apr 2019 22:14
3 000 SEK
13 apr 2019 11:57
2 800 SEK
13 apr 2019 9:36
2 600 SEK
12 apr 2019 21:20
2 400 SEK
12 apr 2019 21:20
2 300 SEK
12 apr 2019 18:07
2 200 SEK
11 apr 2019 21:58
2 000 SEK
11 apr 2019 21:49
1 100 SEK
11 apr 2019 12:15
1 000 SEK