SERVISDELAR, nio delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap inom förgylld bräm. Diameter 12,5-20,5 cm.

En skål med nagg och spricka. Smärre nagg på fat.

Klubbat pris
6 633
585
611
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (31 bud)
18 apr 2019 16:53
6 633 SEK
18 apr 2019 16:53
6 433 SEK
18 apr 2019 16:53
6 422 SEK
18 apr 2019 16:50
6 222 SEK
18 apr 2019 16:48
6 022 SEK
18 apr 2019 16:47
5 822 SEK
18 apr 2019 16:47
5 800 SEK
18 apr 2019 16:44
5 600 SEK
18 apr 2019 16:44
5 400 SEK
18 apr 2019 16:44
5 233 SEK
18 apr 2019 16:43
5 199 SEK
18 apr 2019 16:43
4 999 SEK
18 apr 2019 16:43
4 866 SEK
18 apr 2019 16:43
4 666 SEK
18 apr 2019 16:40
4 199 SEK
18 apr 2019 16:40
3 999 SEK
18 apr 2019 16:39
3 900 SEK
18 apr 2019 16:32
3 700 SEK
18 apr 2019 16:32
3 500 SEK
18 apr 2019 16:32
3 401 SEK
18 apr 2019 16:07
3 201 SEK
18 apr 2019 16:07
3 001 SEK
18 apr 2019 16:07
2 700 SEK
18 apr 2019 16:07
2 500 SEK
18 apr 2019 16:03
2 200 SEK
18 apr 2019 16:03
2 000 SEK
18 apr 2019 14:51
1 900 SEK
18 apr 2019 14:51
1 800 SEK
16 apr 2019 23:07
1 500 SEK
16 apr 2019 20:56
1 000 SEK
11 apr 2019 22:17
500 SEK