Arne Jones E1299

BLOMKRUKOR med FAT, ett par, samt PERUKSTOCK, porslin. Kina, 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor och fåglar, kalligrafi. Diameter på fat 19,5 cm. Höjd på vas 28 cm.

Slitage. Mistor.

Klubbat pris
3 860
366
419
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
18 apr 2019 16:31
3 860 SEK
18 apr 2019 16:31
3 660 SEK
18 apr 2019 16:31
3 456 SEK
18 apr 2019 16:31
3 256 SEK
18 apr 2019 16:31
3 222 SEK
18 apr 2019 16:31
3 022 SEK
18 apr 2019 16:31
3 008 SEK
18 apr 2019 16:30
2 801 SEK
18 apr 2019 16:29
2 601 SEK
18 apr 2019 16:29
2 500 SEK
18 apr 2019 14:52
2 401 SEK
18 apr 2019 14:52
2 201 SEK
18 apr 2019 7:38
2 200 SEK
17 apr 2019 22:21
2 000 SEK
17 apr 2019 19:44
1 800 SEK
12 apr 2019 21:20
1 500 SEK
11 apr 2019 12:47
1 200 SEK
11 apr 2019 11:34
1 000 SEK