TALLRIKAR, fyra stycken, samt FAT, sex stycken, porslin. Qingdynastin, Kanton, sent 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer i palatsmiljö, samt fat med blommor i naturmiljö. Diameter 17-24 cm.

En 1900-tals fat ingår. Smärre nagg.

Klubbat pris
2 700
237
246
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
18 apr 2019 16:40
2 700 SEK
18 apr 2019 16:37
2 500 SEK
18 apr 2019 16:37
2 400 SEK
18 apr 2019 16:27
2 200 SEK
18 apr 2019 16:27
2 000 SEK
18 apr 2019 16:08
1 500 SEK
18 apr 2019 2:06
1 200 SEK
17 apr 2019 19:58
1 000 SEK
11 apr 2019 16:38
600 SEK