TRUMPETVAS, URNA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi samt 1700-tal.

Trumpet vas, dekor i famille rosefärger, md motiv av blommor, växter. Höjd 25,5 cm (skador).
En urna med lock, dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor, och ting. Höjd med lock 15 cm (nagg).

Slitage, mistor, smärre nagg. En skadad.

Klubbat pris
1 100
97
101
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
18 apr 2019 16:40
1 100 SEK
18 apr 2019 16:40
1 000 SEK
18 apr 2019 16:39
950 SEK
18 apr 2019 16:18
900 SEK
17 apr 2019 18:01
850 SEK
17 apr 2019 18:01
800 SEK
17 apr 2019 13:15
750 SEK
17 apr 2019 13:15
700 SEK
14 apr 2019 1:27
650 SEK
14 apr 2019 1:27
600 SEK
14 apr 2019 1:27
600 SEK
14 apr 2019 0:07
500 SEK
13 apr 2019 8:26
450 SEK
12 apr 2019 8:47
400 SEK
12 apr 2019 8:47
400 SEK
12 apr 2019 1:18
350 SEK
11 apr 2019 17:19
300 SEK