KOPP, porslin. Kina, tidigt 1900-tal, med Qianlongs märke.

Dekor i järnrött och underglasyrblått, med motiv av drakar jagandes den flammande pärlan bland moln, med Qianlong sex karaktärsmärke. Diameter 8 cm.

Slitage, mistor, bränningsspricka.

Klubbat pris
2 288
201
209
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
17 apr 2019 19:57
2 288 SEK
17 apr 2019 19:57
2 088 SEK
16 apr 2019 18:26
700 SEK
13 apr 2019 16:13
650 SEK
13 apr 2019 12:20
600 SEK
9 apr 2019 18:46
550 SEK
9 apr 2019 17:49
500 SEK
9 apr 2019 17:49
468 SEK
9 apr 2019 16:00
438 SEK
8 apr 2019 22:10
388 SEK
8 apr 2019 22:10
350 SEK
8 apr 2019 21:50
300 SEK