FAT, tre stycken, samt KOPPAR, tre stycken, keramik. Mingdynastin (1368-1644).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av växter, figurer och blommor. Diameter 6-19 cm.

Slitage, nagg, krackelyr. Mindre fat med kantlagningar samt sjöfynd.

Klubbat pris
2 000
177
184
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
17 apr 2019 22:49
2 000 SEK
17 apr 2019 7:36
1 200 SEK
14 apr 2019 21:01
1 000 SEK
14 apr 2019 0:09
800 SEK