Axel Kargel

(Sverige, 1896-1971)
Axel Kargel
(Sverige, 1896-1971)

AXEL KARGEL, olja på duk på pannå, signerad A. Kargel.

"Strand Öland". 39 x 50 cm.

Gott skick med obetydliga fläckar.

Proveniens

JF Collection, privatsamling, Stockholm.

Klubbat pris
25 100
2 381
2 725
Utropspris
20 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
4 maj 2019 9:40
25 100 SEK
4 maj 2019 8:47
24 100 SEK
4 maj 2019 8:47
24 000 SEK
2 maj 2019 2:53
23 000 SEK
30 apr 2019 19:10
22 000 SEK
30 apr 2019 16:07
21 000 SEK
30 apr 2019 16:06
20 000 SEK
30 apr 2019 16:06
20 000 SEK
30 apr 2019 16:06
18 500 SEK
30 apr 2019 16:06
18 000 SEK
28 apr 2019 15:05
17 000 SEK
27 apr 2019 21:50
16 500 SEK
27 apr 2019 19:36
16 000 SEK
27 apr 2019 13:39
15 500 SEK
26 apr 2019 16:34
15 000 SEK

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14