GLAS, 2 st, 1700-tal. Bl a Sverige.

Graverade motiv, det högre med omvikt fot. Det lägre med förgyllning. "Från Guds bud icke wike, från öfverhetens lag icke afstå", samt "Krieg, Armuth, Friede". Höjd 11,5-18 cm.

Skador. Lagningar.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling.

Klubbat pris
1 500
132
138
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (21 bud)
29 apr 2019 19:49
1 500 SEK
29 apr 2019 19:47
1 400 SEK
29 apr 2019 19:47
1 311 SEK
29 apr 2019 19:46
1 300 SEK
29 apr 2019 19:44
1 200 SEK
29 apr 2019 19:44
1 100 SEK
29 apr 2019 19:44
1 027 SEK
29 apr 2019 19:43
1 000 SEK
29 apr 2019 19:43
950 SEK
29 apr 2019 19:42
900 SEK
29 apr 2019 19:39
850 SEK
29 apr 2019 19:19
800 SEK
29 apr 2019 19:19
750 SEK
29 apr 2019 19:19
700 SEK
29 apr 2019 19:19
650 SEK
28 apr 2019 10:17
600 SEK
25 apr 2019 18:02
550 SEK
25 apr 2019 18:02
513 SEK
25 apr 2019 16:34
400 SEK
25 apr 2019 11:10
350 SEK
23 apr 2019 0:25
300 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02