SPELBORD, 1700-tal.

SPELBORD, 1700-tal.

Fanerat samt delvis solid mahogny. Sargen med låda. Skivan med uttag för spelmarker. Längd 85, bredd 42-84, höjd 75-77 cm.

Kompletterat. Smärre skador, slitage och lagningar.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling.

Klubbat pris
3 600
319
333
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
29 apr 2019 20:00
3 600 SEK
29 apr 2019 20:00
3 500 SEK
29 apr 2019 20:00
3 400 SEK
29 apr 2019 20:00
3 200 SEK
29 apr 2019 8:05
3 000 SEK
25 apr 2019 6:55
2 000 SEK
22 apr 2019 0:35
1 000 SEK
21 apr 2019 22:56
300 SEK