Johan Lindgren

(Sverige, 1746-1800)
Johan Lindgren
(Sverige, 1746-1800)

JOHAN LINDGREN, taburett, gustaviansk, Stockholm, 1700-talets slut.

Bortskrapad målning. Skuren dekor. Fleuroner. Ben med överkragning och kannelyrer. Signerad ILG. Längd 45. Bredd 40. Höjd 43 cm.

Senare klädsel. Slitage. Färgbortfall pga. bortskrapning.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling.

Klubbat pris
6 400
607
695
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (25 bud)
8
29 apr 2019 17:28
6 400 SEK
29 apr 2019 17:28
6 300 SEK
29 apr 2019 13:56
6 200 SEK
8
29 apr 2019 13:56
6 000 SEK
29 apr 2019 13:56
6 000 SEK
8
29 apr 2019 9:29
5 400 SEK
28 apr 2019 21:10
5 300 SEK
28 apr 2019 21:07
5 200 SEK
8
28 apr 2019 21:07
5 000 SEK
28 apr 2019 18:55
4 800 SEK
27 apr 2019 12:40
4 600 SEK
27 apr 2019 12:40
4 500 SEK
27 apr 2019 9:37
4 400 SEK
26 apr 2019 10:00
4 200 SEK
26 apr 2019 10:00
4 000 SEK
26 apr 2019 10:00
4 000 SEK
26 apr 2019 10:00
3 800 SEK
26 apr 2019 10:00
3 600 SEK
25 apr 2019 16:46
3 400 SEK
24 apr 2019 17:37
3 200 SEK
23 apr 2019 22:07
3 000 SEK
22 apr 2019 20:49
2 800 SEK
22 apr 2019 12:36
2 300 SEK
21 apr 2019 20:45
2 100 SEK
21 apr 2019 18:16
558 SEK