SPEGELLAMPETT, för två ljus, svensk rokoko, 1700-talets andra hälft.

Förgylld. Träskuren dekor med pastellage. Kantglas. Ljusarm av mässing. 75x42 cm

En ljusarm saknas. Åldersrelaterat slitage. Omarbetad. Senare glas.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling.

Klubbat pris
14 500
1 287
1 343
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (45 bud)
28 apr 2019 23:04
14 500 SEK
8
28 apr 2019 23:03
14 000 SEK
28 apr 2019 23:03
14 000 SEK
8
28 apr 2019 23:03
13 500 SEK
28 apr 2019 23:03
13 000 SEK
8
28 apr 2019 23:02
12 500 SEK
28 apr 2019 23:02
12 000 SEK
8
28 apr 2019 18:45
11 500 SEK
25 apr 2019 18:13
11 000 SEK
25 apr 2019 18:12
10 500 SEK
25 apr 2019 18:12
10 000 SEK
25 apr 2019 18:12
9 800 SEK
25 apr 2019 18:12
9 600 SEK
25 apr 2019 18:12
9 400 SEK
25 apr 2019 18:12
9 200 SEK
25 apr 2019 18:12
9 000 SEK
25 apr 2019 18:12
8 800 SEK
25 apr 2019 18:11
8 600 SEK
25 apr 2019 18:11
8 400 SEK
25 apr 2019 18:11
8 200 SEK
25 apr 2019 18:11
8 000 SEK
25 apr 2019 18:11
7 800 SEK
25 apr 2019 18:11
7 600 SEK
25 apr 2019 11:29
7 400 SEK
25 apr 2019 11:29
7 200 SEK
25 apr 2019 11:28
7 000 SEK
25 apr 2019 11:28
6 800 SEK
25 apr 2019 9:21
6 600 SEK
25 apr 2019 8:25
6 400 SEK
24 apr 2019 6:50
6 200 SEK
24 apr 2019 6:49
6 000 SEK
24 apr 2019 6:49
6 000 SEK
24 apr 2019 6:49
5 800 SEK
24 apr 2019 6:49
5 600 SEK
23 apr 2019 19:41
5 400 SEK
23 apr 2019 19:36
5 200 SEK
23 apr 2019 19:35
5 000 SEK
23 apr 2019 19:35
5 000 SEK
22 apr 2019 20:48
4 800 SEK
22 apr 2019 20:48
4 600 SEK
22 apr 2019 20:47
4 400 SEK
22 apr 2019 14:47
4 200 SEK
21 apr 2019 22:50
4 000 SEK
21 apr 2019 22:21
2 600 SEK
21 apr 2019 19:58
2 400 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703