AMPEL, trä, 1800-talets första hälft, troligen Österrike.

Bronserad och förgylld. Fyra ljusarmar. Diameter 63 cm

Kedjor saknas. Slitage.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling.

Klubbat pris
1 988
189
216
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
29 apr 2019 18:02
1 988 SEK
29 apr 2019 18:02
1 888 SEK
29 apr 2019 17:30
1 700 SEK
29 apr 2019 17:30
1 600 SEK
29 apr 2019 8:05
1 500 SEK
25 apr 2019 12:09
1 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703