LJUSKRONA, 1800-tal.

LJUSKRONA, 1800-tal.

Stomme av metall. Dekor av bladverk av metall samt porslinsblommor. För sex ljus. Diameter ca 65. Höjd ca 60 cm.

Ljuspipor med senare hål för elektricitet. Löst dekorelement medföljer. Slitage. Slitage. Repor. Märken.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling.

Klubbat pris
11 000
971
1 013
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (38 bud)
13
29 apr 2019 20:08
11 000 SEK
11
29 apr 2019 20:08
10 500 SEK
13
29 apr 2019 20:06
10 000 SEK
12
29 apr 2019 20:04
9 800 SEK
11
29 apr 2019 19:19
9 600 SEK
29 apr 2019 16:25
9 400 SEK
10
29 apr 2019 16:25
9 400 SEK
29 apr 2019 16:24
9 050 SEK
10
29 apr 2019 16:24
8 850 SEK
10
29 apr 2019 16:22
8 800 SEK
9
29 apr 2019 16:22
8 600 SEK
10
29 apr 2019 16:22
8 600 SEK
9
29 apr 2019 15:35
8 200 SEK
29 apr 2019 15:35
8 000 SEK
29 apr 2019 15:33
7 600 SEK
9
29 apr 2019 15:33
7 500 SEK
9
29 apr 2019 15:32
7 000 SEK
29 apr 2019 15:32
6 800 SEK
9
29 apr 2019 10:44
6 200 SEK
29 apr 2019 10:44
6 000 SEK
26 apr 2019 12:12
5 500 SEK
8
26 apr 2019 12:12
5 300 SEK
26 apr 2019 12:11
5 100 SEK
8
26 apr 2019 12:11
4 900 SEK
25 apr 2019 14:11
4 700 SEK
25 apr 2019 14:11
4 500 SEK
25 apr 2019 14:11
4 400 SEK
25 apr 2019 14:11
4 200 SEK
25 apr 2019 14:11
3 800 SEK
25 apr 2019 14:11
3 600 SEK
25 apr 2019 12:32
3 200 SEK
24 apr 2019 13:28
3 000 SEK
24 apr 2019 8:02
1 000 SEK
23 apr 2019 19:45
500 SEK
23 apr 2019 18:44
450 SEK
22 apr 2019 18:34
400 SEK
21 apr 2019 21:47
350 SEK
21 apr 2019 20:42
300 SEK