TALLRIK, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer i palatsmiljö, diameter 22,5 cm.

Slitage. Smärre nagg.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling.

Klubbat pris
3 088
274
286
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (23 bud)
29 apr 2019 19:05
3 088 SEK
29 apr 2019 19:05
3 000 SEK
29 apr 2019 18:49
2 588 SEK
29 apr 2019 18:49
2 388 SEK
29 apr 2019 18:11
1 950 SEK
29 apr 2019 18:11
1 850 SEK
25 apr 2019 14:16
1 750 SEK
25 apr 2019 5:42
1 650 SEK
25 apr 2019 5:42
1 600 SEK
24 apr 2019 22:31
1 550 SEK
24 apr 2019 22:31
1 450 SEK
24 apr 2019 19:15
1 300 SEK
24 apr 2019 17:31
1 200 SEK
24 apr 2019 17:31
1 100 SEK
22 apr 2019 21:00
800 SEK
22 apr 2019 21:00
750 SEK
22 apr 2019 1:37
650 SEK
22 apr 2019 1:37
600 SEK
22 apr 2019 1:37
550 SEK
22 apr 2019 1:36
450 SEK
22 apr 2019 1:36
400 SEK
22 apr 2019 0:15
350 SEK
21 apr 2019 22:55
300 SEK