Armband 14K samt låghaltigt guld med turkosa stenar

bredd 3-4 cm, längd 18.5 cm, total vikt 23 g.

Slitage, flertalet stenar med sprickor och skador.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling.

Klubbat pris
2 600
247
282
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
29 apr 2019 19:35
2 600 SEK
29 apr 2019 19:20
2 400 SEK
29 apr 2019 18:27
2 200 SEK
28 apr 2019 12:29
2 000 SEK
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20