BYRÅ, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft.

Delvis äldre delar. Fanerad med valnöt med flera träslag. Tre lådor, beslag av mässing. Bredd 124, djup 63, höjd 89 cm.

Renoverad. Kompletterad. Skador. Slitage. Lagningar. Maskstungen. Torrsprickor. Nyckel saknas.

Proveniens

Lars-Yngve Johanssons samling.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling.

Klubbat pris
4 200
371
387
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
29 apr 2019 18:05
4 200 SEK
28 apr 2019 16:14
4 000 SEK
28 apr 2019 8:43
3 000 SEK
27 apr 2019 22:08
2 000 SEK
22 apr 2019 19:02
1 000 SEK