VITRINSCHATULL, 1800-tal.

VITRINSCHATULL, 1800-tal.

Lock med fasettslipat glas. Målat. Dekor av intarsia. En låda. Invändigt klätt med textil. Längd 30. Bredd 21. Höjd 10 cm. Nyckel finns.

Slitage. Smärre skador.

Proveniens

Lars-Yngve Johanssons samling.

Klubbat pris
2 800
247
258
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
29 apr 2019 15:40
2 800 SEK
29 apr 2019 15:40
2 600 SEK
29 apr 2019 15:35
2 400 SEK
27 apr 2019 12:03
2 200 SEK
26 apr 2019 17:28
2 000 SEK
22 apr 2019 13:04
1 601 SEK
22 apr 2019 8:33
1 501 SEK
22 apr 2019 6:58
1 200 SEK