Lars-Yngve Johanssons Samling II

Bukowskis har äran att bjuda in till den andra online-auktionen efter Lars-Yngve Johansson – en av landets mest folkkära antikprofiler. Det är en högst personlig och eklektisk samling - allt från surrealistisk konst till delar från hans välkända butiks inredning.

6 föremål
SÄNG, barockstil, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
6 750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÄLLBORD, England, 1800-tal.
FÄLLBORD, England, 1800-tal.
Klubbat pris
2 050 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KOLONNLJUSSTAKAR, ett par, omkring år 1900.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, paktong, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK