SKULPTUR, förgylld brons. Qingdynastin, 1800-tal.

I form av ett liggande mytologiskt fabeldjur. Längd 13, höjd 9 cm.

Förgyllningen med slitage. Möjligen omarbetad spegelhållare.

Klubbat pris
7 000
621
648
Utropspris
9 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
19 maj 2019 8:16
7 000 SEK
19 maj 2019 7:23
6 500 SEK
18 maj 2019 16:48
6 000 SEK
18 maj 2019 16:47
5 000 SEK
18 maj 2019 10:29
4 400 SEK
17 maj 2019 9:04
4 200 SEK
13 maj 2019 16:05
4 000 SEK
10 maj 2019 20:26
2 500 SEK
10 maj 2019 19:42
1 000 SEK
9 maj 2019 11:29
300 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02