ASK med LOCK, keramik. Qingdynastin, 1700/1800-tal.

Glaserad gods, två sektioner, med motiv av blommor. Mått 14x9 cm. Lockets insida med kalligrafi.

Lock med sprickor. Nagg, krackelyr, bränningssprickor, mistor, slitage.

Klubbat pris
3 200
280
292
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
18 maj 2019 2:57
3 200 SEK
18 maj 2019 2:56
2 500 SEK