VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Balusterform med dekor i underglasyrblått av figurscen i palatsträdgård. Höjd 29,5 cm.

Obet slitage.

Klubbat pris
15 500
1 471
1 683
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
8
19 maj 2019 20:37
15 500 SEK
19 maj 2019 20:37
15 000 SEK
8
19 maj 2019 20:29
10 500 SEK
19 maj 2019 20:06
10 000 SEK
19 maj 2019 20:06
10 000 SEK
19 maj 2019 19:54
9 200 SEK
19 maj 2019 19:54
9 000 SEK
19 maj 2019 19:54
8 700 SEK
19 maj 2019 19:54
8 500 SEK
19 maj 2019 19:35
8 288 SEK
19 maj 2019 19:35
8 088 SEK
19 maj 2019 17:25
6 000 SEK
19 maj 2019 14:22
1 111 SEK
11 maj 2019 22:57
987 SEK
11 maj 2019 22:46
888 SEK
10 maj 2019 9:42
800 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02