MATSKÅLAR med LOCK, två stycken, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal/tidigt 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av växter, fjärilar. Diameter 16,5-20 cm.

Slitage, mistor. Nagg.

Klubbat pris
2 878
255
269
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (7 bud)
19 maj 2019 19:51
2 878 SEK
19 maj 2019 19:51
2 678 SEK
19 maj 2019 19:50
2 400 SEK
19 maj 2019 19:50
2 200 SEK
19 maj 2019 19:50
1 600 SEK
19 maj 2019 19:50
1 500 SEK
19 maj 2019 17:23
1 000 SEK