SKÅLAR, fyra stycken, FAT, fyra stycken, ASK med LOCK, BOJAN med LOCK, samt figurin, porslin. Qingdynastin.

Bestående av:
En famille rose kopp, 1700-tal, med motiv av blommor (nagg).
Tre skålar, i famille rosefärger, sent 1800-tal (smärre nagg).
En skål på fot, sent 1800-tal.
Ett par fat, sent 1800-tal.
Ett kantonfat, sent 1800-tal (skador).
samt en ask med lock, sent 1800-tal.
Diameter 8,5-21,5 cm.
En bojan med lock, hög relief dekor av växter, höjd med lock 13 cm.
En figurin, 1800-tal, polykromt bemålat, höjd ca 11,7 cm (smärre nagg).

Slitage, mistor, glasyrnagg, bränningssprickor. Fåtal med nagg. En skadad.

Klubbat pris
2 412
214
226
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (24 bud)
19 maj 2019 19:07
2 412 SEK
9
19 maj 2019 19:07
2 212 SEK
9
19 maj 2019 19:06
2 211 SEK
8
19 maj 2019 19:05
2 011 SEK
9
19 maj 2019 19:05
2 001 SEK
8
19 maj 2019 19:05
1 700 SEK
9
19 maj 2019 19:04
1 600 SEK
8
19 maj 2019 19:04
1 555 SEK
8
19 maj 2019 19:03
1 205 SEK
19 maj 2019 19:01
1 105 SEK
19 maj 2019 19:00
1 005 SEK
19 maj 2019 19:00
1 000 SEK
19 maj 2019 18:39
850 SEK
19 maj 2019 18:39
800 SEK
19 maj 2019 18:21
750 SEK
19 maj 2019 13:26
700 SEK
18 maj 2019 22:55
650 SEK
18 maj 2019 22:55
650 SEK
18 maj 2019 22:55
550 SEK
18 maj 2019 22:55
500 SEK
10 maj 2019 11:34
450 SEK
10 maj 2019 11:34
400 SEK
10 maj 2019 9:36
350 SEK
9 maj 2019 9:57
300 SEK