Arne Jones E1299

SERVISDELAR, 12 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-985).

Dekor i famille rosefärger, med dekor i grönt av blommor. Bestående av:
Fyra djupa fat, diameter 23,3 cm.
Fyra flata, diameter 23,3 cm.
En såsnipa, längd 21,5 cm (handtag med lagning).
Tre serveringsfat, längd 30,3-37 cm.

Slitage, nagg, mistor. Handtag med lagningar.

Klubbat pris
5 000
474
543
Utropspris
7 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
19 maj 2019 18:35
5 000 SEK
18 maj 2019 17:49
3 500 SEK
18 maj 2019 17:49
3 300 SEK
9 maj 2019 11:39
3 000 SEK
9 maj 2019 11:30
2 550 SEK