GOLVURNA, porslin. Kanton, Qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer i palatsmiljö. Höjd 61,5 cm.

Slitage, mistor, bränningssprickor, lagningar, sprickor.

Klubbat pris
3 000
263
273
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
19 maj 2019 20:56
3 000 SEK
19 maj 2019 20:52
2 500 SEK
19 maj 2019 19:15
2 000 SEK
19 maj 2019 17:32
1 200 SEK
16 maj 2019 2:30
1 100 SEK
12 maj 2019 23:12
1 000 SEK
12 maj 2019 18:17
500 SEK
11 maj 2019 17:30
300 SEK