1155181
Pablo Picasso
(1881-1973)

PABLO PICASSO, akvatint och torrnål, signerad och numrerad 30/50.

"Deux Couples", Ur: Series, 347:076, 1968. Utgiven av Galerie L. Leiris Plåtstorlek 18,7 x 11,7 cm.

Ej examinerad ur ram. Inga synliga skador.

Placering: Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - Z4
Proveniens

Galleri Larsson, Gävle.
Därefter i arv till nuvarande ägare.

Bloch 1556.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
25 000
2 369
2 669
Utropspris
25 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
8
6 jun 12:18
25 000 SEK
6 jun 12:18
24 000 SEK
5 jun 17:09
23 000 SEK
31 maj 17:11
22 000 SEK
31 maj 17:11
22 000 SEK