Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

JOAN MIRÓ, färglitografi, 1969, signerad med blyerts och numrerad 58/75.

Le magnétiseur - fond blanc", 1969. Tryckt hos Arte Adrien Maeght, Paris, utgiven av Maeght, Paris. Bladstorlek 80 x 58 cm. (BFK Rives)

Ej examinerad ur ram. Inga synliga skador.

Proveniens

Galleri Larsson, Gävle.
Därefter i arv till nuvarande ägare.

Mourlot 533.

Klubbat pris
30 100
2 671
2 816
Utropspris
25 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
9
6 jun 2019 21:26
30 100 SEK
8
6 jun 2019 21:26
30 000 SEK
8
6 jun 2019 21:26
29 100 SEK
9
6 jun 2019 21:26
28 100 SEK
8
6 jun 2019 20:48
26 900 SEK
6 jun 2019 20:19
25 900 SEK
6 jun 2019 20:19
25 000 SEK
5 jun 2019 23:03
24 750 SEK
5 jun 2019 23:03
23 750 SEK
4 jun 2019 18:37
23 500 SEK
4 jun 2019 18:06
22 500 SEK
4 jun 2019 18:06
22 000 SEK
26 maj 2019 13:25
21 000 SEK
24 maj 2019 19:12
20 000 SEK
23 maj 2019 21:36
18 000 SEK
23 maj 2019 21:01
17 500 SEK
23 maj 2019 10:47
17 000 SEK

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95