PAROLES PEINTES IV, mapp, Éditions O. Lazar-Vernet, Paris, 1970.

Dikter med tillhörande etsningar av:
Joan Brossa - Antoni Tàpies
Andrè Pieyre de Mandiargues -Roberto Matta
John Keats - Alain Reynolds
Jean Pierre Faye - Pierre Tal-Coat
Édith Boissonnas- Olivier Debré
Jean Paulhan -Philippe Lepatre
Thomas Campion, Philip Sydney och John Donne - Henry Moore

Osignerade. Bladstorlek ca 39x28 cm.

Innehåller även sviten med sju signerade och numrerade etsningar.
Detta ex är 12 av 15. (Japon)

Slitage. Veck.

Klubbat pris
15 500
1 471
1 683
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
6 jun 2019 21:02
15 500 SEK
6 jun 2019 21:02
15 100 SEK
6 jun 2019 21:01
14 200 SEK
6 jun 2019 21:01
13 700 SEK
6 jun 2019 15:59
12 500 SEK
6 jun 2019 15:36
12 200 SEK
5 jun 2019 11:46
11 700 SEK
5 jun 2019 11:46
11 200 SEK
5 jun 2019 11:46
10 600 SEK
5 jun 2019 11:46
10 100 SEK
5 jun 2019 11:46
9 400 SEK
5 jun 2019 11:46
9 200 SEK
5 jun 2019 11:43
9 000 SEK
28 maj 2019 8:06
8 200 SEK
27 maj 2019 22:07
8 000 SEK
23 maj 2019 19:18
7 500 SEK
23 maj 2019 18:53
7 000 SEK
23 maj 2019 10:52
6 000 SEK
Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95