SKÅLFAT, Kina Kangxi (1662-1722) porslin

Dekor i underglasyrblått av blommor, diameter 35 cm

Åldersrelaterat slitage. Nagg. Nötta kanter. Glasyrmistor.

Klubbat pris
3 205
304
348
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
24 maj 2019 14:17
3 205 SEK
24 maj 2019 14:17
3 200 SEK
24 maj 2019 14:16
3 005 SEK
24 maj 2019 14:16
2 805 SEK
23 maj 2019 14:14
2 600 SEK
23 maj 2019 14:14
2 400 SEK
21 maj 2019 9:28
2 200 SEK
17 maj 2019 22:34
2 000 SEK
17 maj 2019 21:39
1 000 SEK
17 maj 2019 19:25
300 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13