TERRINER med LOCK, två stycken, porslin. Kina, 1900-tal.

Modellerade som änder, med underrede i dekor med drakar ovan vatten i famille verte paletten. Längd 35 cm. En av terrinerna med metall hänklar.

Slitage. Nagg.

Klubbat pris
4 622
416
439
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
14 jun 2019 14:53
4 622 SEK
14 jun 2019 14:53
4 500 SEK
10 jun 2019 21:32
4 422 SEK
10 jun 2019 21:32
4 222 SEK
8 jun 2019 12:05
4 200 SEK
8 jun 2019 1:11
4 000 SEK
7 jun 2019 21:44
3 000 SEK
7 jun 2019 19:34
2 000 SEK