1154904
VAS, porslin. Transition, 1600/1700-tal.

Gu formad, dekor i underglasyrblått med motiv av figurer i natur. Höjd 19,5 cm.

Slitage, kantlagning. Mistor. Smärre nagg. Bränningssprickor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
4 200
395
445
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
8
13 jun 18:38
4 200 SEK
13 jun 15:14
4 000 SEK
13 jun 15:05
3 700 SEK
10 jun 17:04
3 500 SEK
9 jun 14:38
3 200 SEK