Anja Notini

(Sverige, 1940-2018)
Anja Notini
(Sverige, 1940-2018)

ANJA NOTINI, skålfat, keramik, signerad och daterad -93.

Svart lergods. Vriden kantdekor. Diameter 37 cm.

Åldersrelaterat slitage.

2 200
209
239
Utropspris
7 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
27 maj 2019 7:59
2 200 SEK
24 maj 2019 11:17
2 000 SEK
22 maj 2019 14:27
300 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19