VAS, brons. Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i relief och högrelief av fåglar, växter, djur samt figurer, med utsvängd mynning. Höjd 17,5 cm.

Slitage, bucklor, missfärgningar, repor, märken.

Klubbat pris
1 000
88
91
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
1 jul 2019 19:27
1 000 SEK
28 jun 2019 19:45
400 SEK
26 jun 2019 15:40
300 SEK